Susanne Friis Bjørner – Øreringe i forgyldt 5629-2-102
Den oprindelige pris var: 350,00 kr..280,00 kr.Den aktuelle pris er: 280,00 kr..
Tidløs elegance med et strejf af natur
Disse forgyldte creoler fra Susanne Friis Bjørner er skabt til dig, der elsker smykker med fine detaljer og personlig karakter. Det varme guld møder den dybgrønne agat i et let og feminint design, der tilfører dit look ro, balance og et eksklusivt twist – uden at virke for meget. Perfekte både alene og i samspil med dine andre favoritsmykker.
De små bevægelige vedhæng giver liv, hver gang du bevæger dig, og gør øreringene lige så velegnede til hverdagen som til særlige anledninger. Et smykke, du har lyst til at tage på igen og igen – eller forære som en betænksom gave.
- Forgyldt 925 sterlingsølv – hudvenligt og holdbart
- Ægte grøn agat for et elegant farvespil
- Lette creoler, behagelige hele dagen
- Nordisk design med boheme-inspiration
- En sikker gaveidé med tidløs appel
Med deres diskrete størrelse og raffinerede udtryk er disse creoler et oplagt valg, når du vil understrege din stil på en naturlig og sofistikeret måde.
Specifikationer
| Brand | Susanne Friis Bjørner |
|---|---|
| Køn | Kvinde |
| Materiale | Forgyldt sølv |
| Type | Ørehængere |
Susanne Friis Bjørner øreringe 5629-2-102
Smukke øreringe i forgyldt med et strejf af grøn farve.
Susanne Friis Bjørner
Efter i mange år at have designet smykker anonymt besluttede Susanne Friis Bjørner I 1991 at stifte det succesfulde smykkebrand. Med tiden blev datteren Benedicte Bjørner også fuldtidsansat i virksomheden. Der bliver udgivet to kollektioner om året, som altid er baseret på den store kærlighed til smykker og design.



