Donnatella – Øreringe sølv
Den oprindelige pris var: 450,00 kr..360,00 kr.Den aktuelle pris er: 360,00 kr..
Elegant hverdag i ægte sølv
Donnatella øreringe i sølv er skabt til dig, der ønsker et feminint smykke med ro i udtrykket og kvalitet i fokus. Det tidløse design gør dem nemme at bære hver dag – fra kontor til café – og lige så nemme at kombinere med dine eksisterende favoritter. Et sikkert valg, når stil og komfort skal gå hånd i hånd.
Vælg mellem diskrete ørestikker eller snoede hoops, alt efter hvilket look der passer din personlighed. Det minimalistiske formsprog gør øreringene til et alsidigt smykke, du aldrig bliver træt af.
• Fremstillet i ægte sterlingsølv (925).
• Let og behagelig pasform hele dagen.
• Passer til både hverdag og særlige anledninger.
• Ideel som gave – eller selvforkælelse.
• Flot alene og perfekt i kombination med andre smykker.
Specifikationer
| Brand | Donnatella |
|---|
Smukke snoede øreringe i sølv .
Størrelse 8,3 x 36,5 mm.
Varenummer: 162299
Donnatella
Donnatella er et forholdsvist ukendt brand her i Danmark, og det er en skam. Vi har selv fundet frem til smykkebrandet og er faldet pladask for de skønne smykker, der især har en styrke i deres store variation af design.
Fordele hos os
Hos Smykkeuret.dk har du altid 60 dages fuld returret. Den ubrugte vare sendes til os, hvorefter vi krediterer beløbet.




