Aqua Dulce Darling hoop 15 mm. 2292

349,00 kr.

Gaveindpakning

Tidløs glans til hver dag

Aqua Dulce Darling Hoop 15 mm (2292) er små, elegante creoler i 925 sterlingsølv med 14 karat forgyldning og klare zirkonia. Det varme guldlook og den slanke form giver et feminint, glimtende udtryk, der løfter både hverdags- og kontoroutfits uden at stjæle opmærksomheden.

Designet er skabt til komfort og alsidighed med en sikker click-lås og nikkelfri materialer – perfekt til sensitiv hud. De 15 mm rammer balancen mellem synlighed og lethed, og de funklende sten giver diskret luksus fra morgen til aften.

  • Klassisk 15 mm creol, der passer til alt.
  • Forgyldt sterlingsølv med varmt, eksklusivt look.
  • Klare zirkonia for subtil glans.
  • Click-lås gør dem nemme og sikre.
  • Smukke alene – endnu bedre i mix.

Vælg en favorit, der føles rigtig hver gang.

Varenummer (SKU): 2292 Kategorier: , , , , , Varemærke:

Specifikationer

Brand

Aqua Dulce

Køn

Kvinde

Materiale

Forgyldt sølv

Producent

Aqua Dulce Jewellery, Valmuemarken 11 9430 Vadum, lager@aquadulce.dk

Type

Øreringe

Aqua Dulce Darling hoop 15 mm. 2292

Populære hoop med sten 15 mm.

Aqua Dulce

Aqua Dulce har siden 2004 designet smykker i ædelmetaller. Smykkernes udtryk er enkelt, rent og altid med på tidens trends. Aqua Dulce er stiftet af janne Lisberg Fisker og hun er vild med flotte farver og lækre materialer.
Smykkerne fra Aqua Dulce er i 925 sterlingsølv med 14 karats forgyldning.

Autoriseret forhandler

Smykkeuret.dk er autoriseret forhandler af alle vores brands, hvilket betyder, at alt du kan købe på webshoppen altid er ”den ægte vare” og IKKE en kopi.

Se vores udvalg og find de perfekte smykker, der passer til din stil.