Lund Marguerit armbånd 9015101-H

1.260,00 kr.

Vejl. pris: 1.575,00 kr.  —  Spar 20% (315,00 kr.)

Gaveindpakning

Tidløst dansk smykkedesign med et romantisk twist

Lund Marguerit armbånd 9015101-H er et elegant og feminint smykke, der forener klassisk dansk design med et let, romantisk udtryk. De fem små margueritter i sterlingsølv med hvid emalje giver et lyst og raffineret look, mens den fine sommerfugl tilfører personlighed og bevægelse. Et armbånd, du vil elske at bære igen og igen.

Armbåndet er skabt til både hverdag og særlige øjeblikke og kan nemt styles alene eller i lag med andre smykker. Justerbar længde sikrer optimal pasform og høj komfort.
– Ægte 925 sterlingsølv med hvid emalje
– 5 diskrete margueritter på 5 x 5 mm
– Justerbar længde: 17–19 cm
– Perfekt gave til konfirmation, fødselsdag eller mærkedag

Et sikkert valg, når du ønsker et smykke med betydning og varig skønhed.

Varenummer (SKU): 9015101-H Kategorier: , , , Varemærke:

Specifikationer

Brand

Lund Copenhagen

Lund Marguerit armbånd 9015101-H

Smukt armbånd med sommerfulg i sølv og 5 fine margueritter på 5 mm.

Længde 17-18-19 cm.

Lund Copenhagen

Lund Copenhagen kan spores tilbage til 1858, hvor guldsmedeeleven, Bernhard Hertz, afsætter sit svendestykke – en guldbladsarmring med diamanter, perler og rubiner – til Frederik VII for 300 rigsdaler.
Firmaet drives i dag af Helle Lund og har stor succes med den populære serie med margueritter samt klassiske smykker i sølv og guld.

Autoriseret forhandler

Smykkeuret.dk er autoriseret forhandler af alle vores brands, hvilket betyder, at alt du kan købe på webshoppen altid er ”den ægte vare” og IKKE en kopi.

2 års reklamationsret

I henhold til købeloven yder vi 2 års reklamationsret på alle vores varer, hvis der er fejl eller mangler på varen, som du ikke selv er skyld i.

Se vores udvalg og find de perfekte smykker, der passer din stil.