“Meluca” øreringe forgyldt
Den oprindelige pris var: 298,00 kr..238,40 kr.Den aktuelle pris er: 238,40 kr..
Meluca – farver, der løfter dit look
Meluca-øreringene er designet til dig, der vil have et strejf af farve uden at gå på kompromis med elegance. De små hoops i forgyldt sølv er besat med regnbuefarvede zirkoner, som fanger lyset og giver et levende, legende udtryk. Størrelsen gør dem perfekte til hverdagsbrug, mens farverne sikrer, at de aldrig bliver kedelige.
Meluca er det oplagte valg, hvis du elsker moderne smykker med personlighed og værdi for pengene. Donnatella kombinerer tidssvarende design med prisvenlige materialer, så du får guld-looket uden den tunge pris. Brug dem alene for et stilrent statement eller mix dem med andre hoops for et personligt lag-på-lag look.
• Forgyldt sølv med rainbow zirkoner.
• Komfortabel hoop-størrelse på ca. 12,6 mm.
• Farverigt, men stadig diskret design.
• Perfekt til både hverdag og fest.
• Moderne stil til en tilgængelig pris.
Smukke hoop i sølv forgyldt med rainbow zirkoner.
Diameter Ø12,6 mm.
Varenummer: 102008
Donnatella
Donnatella er et forholdsvist ukendt brand her i Danmark, og det er en skam. Vi har selv fundet frem til smykkebrandet og er faldet pladask for de skønne smykker, der især har en styrke i deres store variation af design.




