-30%

Sif Jakobs Circolo Uno Hoop ørerings vedhæng SJ-CH2371-CZ

Den oprindelige pris var: 249,00 kr..Den aktuelle pris er: 174,00 kr..

På lager

Gaveindpakning

Elegant detalje – uendelige muligheder

Sif Jakobs Circolo Uno Hoop Ørerings Vedhæng er skabt til dig, der ønsker et smykke med både elegance og fleksibilitet. Det runde, tidløse design med funklende zirkonia tilfører et eksklusivt touch, uanset om dit look er hverdagsrent eller klar til fest. Vedhænget åbnes og lukkes nemt, så du hurtigt kan ændre stil uden at skifte hele øreringen.

Fremstillet i rhodineret 925 sterling sølv med blankpoleret finish er kvaliteten til at se og mærke. Det modulære system giver dig friheden til at personliggøre dine hoops igen og igen – en investering i variation og stil.
• Passer perfekt til Sif Jakobs hoops
• Skinnende zirkonia med diamant-look
• Tidløst cirkeldesign på 17 mm
• Modstandsdygtig overflade med rhodinering
• Ideel gave til dig selv eller én du vil forkæle

Specifikationer

Brand

Sif Jakobs

Farve

Hvid

Køn

Kvinde

Længde

11.5 mm

Materiale

Sølv

Producent

Sif Jakobs Jewellery ApS, Mesterlodden 23, 2820 Gentofte, online@sifjakobs.com

Sten type

Zirkonia

Størrelse

længde 10 mm, bredde 6,2 mm, tykkelse 1,5 mm

Type

Charms

Varenummer

SJ-CH2371-CZ

Sif Jakobs Circolo Uno Hoop ørerings vedhæng SJ-CH2371-CZ

Sif Jakobs

Bag det populære danske smykkebrand Sif Jakob finder man kvinden med samme navn. Sif Jakobs er opvokset på Island, men er nu bosat i København, hvorfra hun som uddannet guldsmed driver den populære virksomhed sammen med sin mand.

Fordele hos os

Hos Smykkeuret.dk har du altid 60 dages fuld returret. Den ubrugte vare sendes til os, hvorefter vi krediterer beløbet.