Sif Jakobs Stella Hoop Charm ørerings vedhæng SJ-CH2381-CZ
211,00 kr.
Personlig elegance i ét lille vedhæng
Giv dine hoop-øreringe et personligt og luksuriøst twist med Sif Jakobs Stella Hoop Charm SJ-CH2381-CZ. Dette fine vedhæng er designet til kvinder, der elsker forandring uden at gå på kompromis med stil. De håndsatte, hvide zirkoner fanger lyset smukt og skaber et eksklusivt udtryk – perfekt til både hverdag og særlige øjeblikke.
Charmens modulære design gør det nemt at opdatere dit look på få sekunder og skabe din egen signaturstil. Et lille smykke med stor effekt, fremstillet i rhodineret 925 sterlingsølv for varig glans og kvalitet.
• Skift look uden at skifte øreringe
• Dansk design med feminin finesse
• Zirkoner med diamantlignende glans
• Passer perfekt til Sif Jakobs hoop-øreringe
• Ideel som gave – eller selvforkælelse
Specifikationer
| Brand | Sif Jakobs |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Køn | Kvinde |
| Længde | 15 mm |
| Materiale | Sølv |
| Producent | Sif Jakobs Jewellery ApS, Mesterlodden 23, 2820 Gentofte, online@sifjakobs.com |
| Sten type | Zirkonia |
| Størrelse | længde 10 mm, bredde 6,2 mm, tykkelse 1,5 mm |
| Type | Charms |
| Varenummer | SJ-CH2381-CZ |
Sif Jakobs Stella Hoop Charm ørerings vedhæng SJ-CH2381-CZ
Sif Jakobs
Bag det populære danske smykkebrand Sif Jakob finder man kvinden med samme navn. Sif Jakobs er opvokset på Island, men er nu bosat i København, hvorfra hun som uddannet guldsmed driver den populære virksomhed sammen med sin mand.
Fordele hos os
Hos Smykkeuret.dk har du altid 60 dages fuld returret. Den ubrugte vare sendes til os, hvorefter vi krediterer beløbet.




