Susanne Friis Bjørner – Øreringe i forgyldt 5646-2-569
Den oprindelige pris var: 250,00 kr..200,00 kr.Den aktuelle pris er: 200,00 kr..
Farverig elegance i hverdagen
Susanne Friis Bjørner Øreringe i forgyldt 5646-2-569 er skabt til dig, der elsker diskrete smykker med et feminint twist. De små ørestikker i forgyldt 925 sterlingsølv kombinerer tre funklende zirkoner i lilla, pink og lyserød – arrangeret i en blød, buet linje, der fanger lyset smukt. Med en længde på ca. 7 mm sidder de elegant tæt til øret og giver et eksklusivt, men let udtryk, perfekt til både hverdag og fest.
Designet af det anerkendte danske brand Susanne Friis Bjørner forener moderne stil med ægte materialer og tidløs kvalitet. Ørestikkerne er lette at style alene for et enkelt look eller sammen med andre øreringe for en mere personlig vibe. Et sikkert valg – også som gave.
- Ægte 925 sterlingsølv med forgyldning
- Tre funklende, farvede zirkoner
- Diskret størrelse på ca. 7 mm
- Dansk design siden 1991
Specifikationer
| Brand | Susanne Friis Bjørner |
|---|
Susanne Friis Bjørner - Øreringe i forgyldt 5646-2-569
Smukke øreringe i forgyldt med flerfarvede sten.
Susanne Friis Bjørner
Efter i mange år at have designet smykker anonymt besluttede Susanne Friis Bjørner I 1991 at stifte det succesfulde smykkebrand. Med tiden blev datteren Benedicte Bjørner også fuldtidsansat i virksomheden. Der bliver udgivet to kollektioner om året, som altid er baseret på den store kærlighed til smykker og design.


