Susanne Friis Bjørner – Øreringe i forgyldt 5648-2-571
Den oprindelige pris var: 399,00 kr..319,20 kr.Den aktuelle pris er: 319,20 kr..
Farverigt glimt i hverdagen
Disse elegante Susanne Friis Bjørner creoler er skabt til dig, der elsker smykker med personlighed. Det forgyldte sterlingsølv giver et eksklusivt guldlook, mens de små multifarvede zirkoniasten tilføjer et feminint og legende udtryk. Med deres diskrete størrelse er de perfekte til hverdagsbrug – men har nok glans til også at løfte dit festlook.
Øreringene er designet til komfort og alsidighed, så du kan bruge dem alene eller kombinere dem med andre øreringe for et moderne lag-på-lag look.
• Forgyldt 925 sterlingsølv for luksus til en overkommelig pris.
• Smukke zirkoniasten i pink, blå, gul og klare nuancer.
• Lille, åben creol på ca. 12 mm – let og behagelig hele dagen.
• Et sikkert valg, når du vil forkæle dig selv eller give en gave med wow-effekt.
Specifikationer
| Brand | Susanne Friis Bjørner |
|---|
Susanne Friis Bjørner - Øreringe i forgyldt 5648-2-571
Smukke øreringe i forgyldt med multifarvede sten.
Susanne Friis Bjørner
Efter i mange år at have designet smykker anonymt besluttede Susanne Friis Bjørner I 1991 at stifte det succesfulde smykkebrand. Med tiden blev datteren Benedicte Bjørner også fuldtidsansat i virksomheden. Der bliver udgivet to kollektioner om året, som altid er baseret på den store kærlighed til smykker og design.




